Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Vykdomas skubus tyrimas dėl nesaugių lenkiškų konditerijos gaminių

lenkiski-kondgaminiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus informaciją, kad Lenkijos konditerijos įmonė rinkoje išplatino 9 pavadinimų nesaugius saldumynus, Lietuvoje pradėtas skubus tyrimas.

Pranešime atsakingi Lenkijos pareigūnai informuoja, kad Lenkijos įmonė „Magnolija“ Sp. Zo.o. atlikdama savikontrolės sistemos patikrinimus, nustatė, kad dalis saldumynų gamyboje naudojamos pieno miltų žaliavos galėjo būti užteršti nuodais graužikams. Nors kol kas jokių laboratorinių tyrimų, patvirtinančių įtarimus nėra atlikta, priimtas spendimas iš rinkos atšaukti 9 pavadinimų produktus, kurių gamyboje buvo naudojama konkrečios partijos pieno miltelių žaliava.

Lenkijos pareigūnai taip pat pabrėžia, kad kol kas nėra tiksliai nustatyta ar pieno miltelių žaliava buvo užteršta ją gaminusioje įmonėje ar „Magnolija“ Sp. Zo.o. žaliavų sandėliuose. Be to, nėra patvirtintas ir faktas, kad pieno milteliuose rastos rausvos spalvos granulės iš tiesų yra graužikų naikinimui skirti pesticidai.

Nepaisant išsamios oficialios informacijos iš Lenkijos trūkumo, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nedelsiant pradėjo skubų mūsų šalies rinkos tyrimą. „Įvertinome galimą pavojų vartotojų sveikatai, o taip pat ir tai, kad mūsų rinkoje yra daug lenkiškų saldumynų, kurie įsigyti ne tiesiogiai iš gamintojo, bet per mažmeninius prekybos tinklus. Todėl pradėti patikrinimai visose didmeninėse ir mažmeninėse prekybos vietose, įskaitant ir turgavietes. Atlikdami patikrinimus inspektoriai vadovaujasi visa šiam momentui turima informacija apie galimai nesaugius produktus, o taip pat tikrinamos ir pieno miltelių žaliavą iš Lenkijos įsivežančios mūsų šalies įmonės“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos pavaduotoja Inga Kaikarienė.

Specialistės teigimu, pirminiais atliktų patikrinimų duomenimis, „Magnolija“ Sp. Zo.o. gaminamų vaflių su pieniniu kremu „Poesija“ į Lietuvą per savo Latvijos tiekėjus įsivežė „Rimi“ prekybos tinklas. Vos tik gavus priminę informaciją apie įtarimus, prekybos tinklas sustabdė prekybą nesaugios partijos skanėstu. Tačiau vartotojai, įsigiję skanėstą „POESIA VAFLIAI SU PIENINIU KREMU“ (supakuoti 2×35 g., tinkamumo vartoti terminas 2013-09-06, partijos numeris: 2-0806-0609132) raginami jų nevalgyti ir grąžinti platintojui.

Iš rinkos Lenkijoje surenkamų nesaugių „Magnolija“ Sp. Zo.o. gaminamų produktų sąrašas:
1. Vafliniai vamzdeliai su pieninio šokolado užpildu ” Stilla Dolce Cocoa Rolls 2x50g”
2. Vafliai su vaniliniu kremu „Vanilla wafers“, 175 g
3. Vafliai su pieniniu kremu „Poesija“, 70 g.
4. Vaflis su pieniniu šokoladu „MAX“, 35 g
5. Vaflinis vamzdelis, 70 g
6. Ploni vafliniai vamzdeliai, 70 g
7. Pieniški vafliai „Slodka Nuta“, 175 g
8. Kakaviniai vafliai su šokoladu, 600 g
 9. Vafliai su kremu „Wiener Eiswaffel“

www.vmvt.lt

Kretingos.info 

(Visited 23 times, 1 visits today)
123456