Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

V. Sinkevičius: „Lietuvai užtektų 5 investuotojų, kad taptų globaliu gyvybės mokslų centru“

Jeigu Lietuvai pavyktų prisitraukti bent 5 stambius gyvybės mokslų sektoriaus investicinius projektus, Lietuva taptų globalia šio sektoriaus lydere, – teigia sausio 6–11 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis ir su tarptautinių gyvybės mokslų sektoriaus bendrovių atstovais susitinkantis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

„Lietuvos gyvybės mokslų sektorius kasmet auga po 20 proc. ir didžiosios tarptautinės bendrovės tą pažangą mato. Visgi potencialo augti Lietuva turi apsčiai ir mums užtektų dar bent 5 stambių investuotojų, kad per ateinantį dešimtmetį taptumėme didžiausiu šios industrijos centru pasaulyje. Ministerija yra parengusi gyvybės mokslų sektoriaus vystymo strategiją, kaip sudaryti dar geresnes sąlygas tokioms bendrovėms, tačiau tokie sektoriaus lyderiai kaip „ThermoFisher“ ar „Sicor Biotech“ ir kiti, investuodami naujuose regionuose, ne tik kuria darbo vietas, bet ir ženkliai prisideda prie ekosistemos plėtros. Taigi didelių investuotojų pritraukimas ne mažiau svarbus nei geresnių sąlygų sudarymas jau Lietuvoje veikiančioms bendrovėms“, – teigia V. Sinkevičius.

Ekonomikos ir inovacijų ministras dalyvaus San Franciske vykstančioje 37-ojoje metinėje „JP Morgan“ Gyvybės mokslų savaitėje ir susijusiuose renginiuose bei susitiks su potencialiais investuotojais Lietuvos gyvybės mokslų srityje.

Lietuva yra išsikėlusi tikslą, kad iki 2030 metų gyvybės mokslų sektorius sudarytų 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto, o Lietuva taptų globalia šio sektoriaus lydere. Šiuo metu šalies gyvybės mokslų sektorius sukuria daugiau kaip 1 proc. BVP, tai yra 6 kartus viršija ES vidurkį.

Gyvybės mokslų savaitė yra didžiausias ir svarbiausias gyvybės mokslų ir medicininių technologijų srities renginys. Jame laukiama daugiau nei 400 bendrovių, 8 tūkstančių dalyvių ir investuotojų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 130 gyvybės mokslų bendrovių, o daugiau nei 80 proc. šio sektoriaus produkcijos eksportuojama. Iš viso Lietuvos gyvybės mokslų produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 100 valstybių.

Lietuvoje jau yra įsikūrusios tokios visame pasaulyje žinomos gyvybės mokslų kompanijos kaip „Moog“, „Sicor/Teva Group“, „Thermofisher“, „Holister“, „Intermedix“, „Intersurgical“.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija