Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ūkininkai jungiasi prie „Nedelsk“ iniciatyvos

Ratučių kaime gyvenantys ūkininkai Vida ir Algimantas Čėjauskai turi vieną didžiausių ūkių Telšių regione – 250 – tyje hektarų žemės šeima augina daugiau kaip 400 gyvulių, ūkyje nuolatos dirba beveik dešimt darbuotojų.

Vida pasakoja, kad ūkį pradėjo kurti prieš beveik trisdešimt metų. Moteris sako, kad pradžioje buvo sunku, tačiau ji su vyru visuomet tikėjo, kad sunkus darbas ir atsidavimas duos savo vaisius.

„Atvykome čia iš Telšių. Čia vyro tėvų žemės ir jis visuomet norėjo gyventi kaime, o aš be jo niekur. Taip ir pradėjome nuo kelių karvių. Pradžioje buvo tikrai sunku – ne vienerius metus beveik nieko sau neleidom, nes vaikams reikėjo eiti į mokyklą, poreikiai visuomet tik didėjo“, – sako V. Čėjauskienė.

Vida ir Algimantas turi tris vaikus, kurie gyvena savo gyvenimus ir apie grįžimą į gimtąjį ūkį negalvoja. Dukra Eglė Čėjauskaitė yra visoje Lietuvoje žinoma juvelyrė, sūnus dirba versle, o jauniausioji dukra dar studijuoja.

„Vaikai turi savo gyvenimus. Dabar negalvoja apie grįžimą, bet mums padeda kaip tik gali. Bet niekada negali sakyti niekada. Su vyru džiaugiamės, kad vaikai turi savo gyvenimus, kad jiems puikiai sekasi“, – sako V. Čėjauskienė.

Vida ir Algirdas yra aktyvūs bendruomenės nariai – stengiasi prisidėti prie įvairių iniciatyvų – remia ne vieną renginį, arba stengiasi dalyvauti patys įvairiose iniciatyvose. Ūkininkai taip pat prisideda prie kovos su krūties vėžiu akcijos „Nedelsk“. Bendrovė „Baltic Agro“ kiekvienais metais ūkininkams siūlo įsigyti rausvos spalvos šieno ritinių plėveles, o pelno dalis skiriama iniciatyvos rėmimui.

V. Čėjauskienė sako, kad tokios iniciatyvos – būtinos. Moteris teigia, kad jai net nebuvo abejonių dėl dalyvavimo tokioje iniciatyvoje.

„Būtina palaikyti tokias iniciatyvas. Verslas ir ūkininkai turi prisidėti prie visuomenės gerovės. Kiekvienas iš mūsų esame bendruomenės dalis, ir kiekvienas turi prisidėti tiek, kiek galime“, – sako V. Čėjauskienė.

Moteris neslepia, kad jos ir vyro šeimos ir draugų tarpe yra ne vienas atvejis, kuomet artimųjų gyvybės užgeso dėl vėžinių susirgimų: „Turime savo draugų ir artimųjų tarpe žmonių, kurie jau iškeliavo į kitą pasaulį. Deja, bet šios patirtys prisideda formuojant pasaulėžiūrą. Jeigu yra galimybė – būtina prisidėti. Jeigu tai padės apsaugoti bent vieną moterį – tai jau bus didelis pasiekimas“.

Kiekvienais metais pasaulyje nustatoma apie 1 mln. naujų krūties vėžio atvejų. Lietuvoje – 1 400 atvejų. Mūsų šalyje ši klastinga liga kasmet pasiglemžia po daugiau kaip 500 moterų gyvybių.

Anksti nustatyti krūties vėžį – ypač svarbu. Statistika skelbia, kad laiku diagnozavus I ar II stadijos krūties vėžį išgyvena beveik 95 proc. moterų. Jeigu diagnozuojamas IV stadijos krūties vėžys, tik 22 proc. moterų išgyvena ilgiau negu 5 metus.

Ūkininkų Čėjauskų šeima ir bendrovės „Baltic Agro“ bendradarbiauti pradėjo jau seniai.

„Bendradarbiavimas gimė natūraliai, perkame įvairius jų produktus. Apie akciją „Nedelsk“ buvome girdėję, bet, žinote, niekada nesusimastėme, kad galime patys prisidėti prie tokių iniciatyvų. „Baltic Agro“ pristatė iniciatyvą ir tikrai džiaugiamės, kad turime galimybę prie jos prisidėti“, – sako V. Čejauskienė.

2003 – 2018 metais projektas „Nedelsk“ nemokamai dėl krūties vėžio patikrino daugiau kaip 100 tūkst. moterų, iš kurių daugiau kaip 1000 buvo diagnozuotas vėžinis susirgimas ir pradėtas gydymas.

Itin didelį dėmesį šis socialinis projektas skiria mažesnių miestelių moterims, kurioms daug sunkiau pasiekti onkologinius centrus bei pasitikrinti profilaktiškai. Projekto „Rožinio kaspino“ autobusėlis iš viso yra aplankęs virš 700 Lietuvos miestelių ir gyvenviečių.