Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Krovininių laivų tipai

Jau ilgus šimtmečius vandens transportas vertinamas kaip vienas patikimiausių būdų gabenti krovinius. Krovinių gabenimas laivais šiandien yra vienas efektyviausių ir labiausiai paplitusių krovinių gabenimo būdų. Jūrų laivininkystė ypač svarbi pasaulio ekonomikoje ir užima pagrindinę vietą pasaulinėje gabenimo ir pervežimų sistemoje. Be to, vandens transportas yra tinkamas būdas gabenti ypač sunkius krovinius į visas pasaulio šalis. Priklausomai nuo transportuojamo krovinio kiekio bei jo rūšies yra parenkami optimalūs logistikos sprendimai ir tinkamiausias vandens transportas.

Krovinių transportavimui jūra skirti laivai yra skirstomi atsižvelgiant į jų paskirtį. Yra keli pagrindiniai laivų tipai. Vienas iš jų – tankeriai. Šie laivai yra skirti skystų produktų gabenimui. Dažniausiai toks vandens transportas yra naudojamas naftos produktų, suskystintų dujų, chemikalų bei maisto produktų (vyno, aliejaus ir pan.) gabenimui. Tokių krovinių iškrovimui turi būti naudojama speciali ir saugi įranga. Šiandien pasaulyje yra virš 4 000 tankerių.

Kitas itin populiarus vandens transportas, skirtas krovinių gabenimui, yra konteineriniai laivai. Tokių laivų paskirtis – krovinių, supakuotų į konteinerius, gabenimas jūromis bei vandenynais. Šis vandens transportas yra nuolatinis tarptautinių ir vietinių maršrutų keleivis. Konteineriuose gali būti gabenami skysti, birūs, temperatūrinio režimo reikalaujantys ir kitokie kroviniai. Toks vandens transportas yra populiarus dėl labai paprastos priežasties – vienu laivu galima gabenti įvairius krovinius, sudėtus į skirtingus konteinerius (nereikia kiekvienos rūšies kroviniui pritaikyto laivo). Pasaulyje yra daugiau nei 10 000 konteinerinių laivų. Be to, standartiniai konteineriai neretai tinka ne tik laivams, bet ir krovinių gabenimui žeme (gabenimui geležinkeliu, sunkvežimiais). Šiandien konteineriais pervežama apie 90 % krovinių.

Sausakrūviais laivais vežami dideli kiekiai tos pačios rūšies krovinių. Dažniausiai transportuojamos trąšos, druskos, metalo gaminiai, akmens anglis ir pan. Pagal gabenamus krovinius šis vandens transportas gali būti skirstomas į daug grupių. Populiariausią grupę sudaro laivai, skirti gabenti birius krovinius. Pasaulyje registruota virš 6 250 sausakrūvių laivų.

Dar viena vandens transporto rūšis, skirta gabenti krovinius, turi itin smagų pavadinimą. Tai Ro-Ro pakrovimo tipo laivai (Ro-Ro yra angliškas pakrovimo būdo trumpinys). Šis pakrovimo būdas yra skirtas transportuoti krovinius, kurie turi ratus arba yra pritvirtinti prie platformų su ratais. Dažniausiai Ro-Ro tipo laivais gabenami automobiliai, geležinkelio vagonai, žemės ūkio ar kalnakasybos technika. Keltai yra vienas iš Ro-Ro tipo laivų. Keltų paskirtis – žmonių bei transporto priemonių transportavimas vandeniu.

Viena seniausių vandens transporto priemonių, naudojamų krovinių pervežimui, yra baržos. Šis vandens transportas dažniausiai neturi motoro ir yra priklausomos nuo baržas velkančių laivų. Baržomis gabenamos dvi pagrindinės krovinių grupės: mažos vertės kroviniai (smėlis, žemė, molis ir pan.), kurie gabenami upėmis bei kanalais ir didelių gabaritų bei didelio svorio krovinių (reaktorių, tiltų konstrukcijų ir pan.) gabenimas vidinėmis jūromis ir upėmis.

Vandens transportas yra itin pigus ir patikimas būdas gabenti krovinius, todėl vis daugiau įmonių domisi vandens logistika ir jos teikiamomis paslaugomis. Jums tereikia išsirinkti norimą vandens transporto priemonę ir pasitikėti savo darbą išmanančiais profesionalais – galite atsipalaiduoti ir būti tikri, kad krovinys pasieks jus suplanuotu laiku, o visos kelionės metu jis bus visiškai saugus.

O ką daryti su kroviniais, kurie yra išskirtinių matmenų, bet juos vis tiek reikia gabenti? Kroviniai, viršijantys reikalavimus tiek svoriu, tiek dydžiu sukelia nepatogumų, tačiau naudojantis įmonėmis, turinčiomis patirtį, žinias ir ryšius, gali padėti. Tokiems atvejams naudojami ir sausumos ir jūros keliai, plačiau apie negabaritinių krovinių pervežimą rasite čia : https://hlogistics.lt/negabaritiniu-kroviniu-pervezimas