Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Dėmesys Šalčininkų jaunimui siekiant didesnio tarpusavio supratimo

Spalio 3 dieną, Šalčininkuose vyks Jaunimo festivalis, kuriame 14-18 metų amžiaus įvairių tautybių jaunuoliai kviečiami bendrai veiklai. Jauni žmonės komandose atliks įvairias užduotis, siekdami geriau pažinti savo kraštą, jo istoriją, šalia gyvenančius.

Toks renginys organizuojamas jau antrus metus. Jį įvairių tautybių vaikams ir jaunimui, gyvenantiems Šalčininkų regione, rengia Švietimo mainų paramos fondas kartu su Lietuvos vaikų ir moksleivių centru. Renginiai vyksta įgyvendinant Europos Komisijos inicijuotą programos „Erasmus+“ remiamą tinklą „Role Models“.

„Visi gyvename Lietuvoje, Europos Sąjungoje, tad mūsų ateitis yra bendra, nesvarbu, kokiai tautybei save priskiriame, kokioje mokykloje mokomės, kuo tikime, kaip atrodome ar kokia kalba kalbame. Tad labai svarbu jausti bendrystę tarp Lietuvoje gyvenančių tautų ir tą jausmą puoselėti ne tik kasdienybėje, bet ir per bendras veiklas, bendrus renginius“, – sako Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Pasveikinti jaunimą maloniai sutiko švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakaevičius. Taip pat renginys susilaukė ir vietos valdžios dėmesio. Tai liudija, kad tokie renginiai reikalingi, svarbūs ir aktualūs.

Renginio metu, greta bendros veiklos komandose, moksleiviai galės išgirsti ir žinomo aktoriaus Kirilo Glušajevo istoriją, sužinoti jo požiūrį į skirtingas tautybes, pagarbą kitam žmogui, jo paties sėkmės istoriją. Aktorius save laiko kelių tautybių atstovu, tad jis jaunimui papasakos savo patirtis iš kelionių, istorijas, susijusias su tautų skirtumais ir bendrumais.

Renginio organizatoriai siekia, kad skirtingų tautų jaunuoliai bendrautų tarpusavyje, mokytųsi tolerancijos, atvirumo ir demokratijos principų, suprastų, kad kelių kalbų mokėjimas šių dienų pasaulyje yra didelė vertybė. Šalčininkuose organizuojamas renginys finansuojamas iš Europos Sąjungos programos „Erasmus+“.

RENGINIO PROGRAMA

 

Laikas Programa
8.30–9.00 Dalyvių registracija

Pasitikimo kava

9.00–11.00 Interaktyvi lobio paieška
Komandose turėsite atlikti užduotis, surasti atsakymus, priimti bendrus sprendimus.
11.00–12.30 Pietūs
12:30–12:40 Renginio svečių sveikinimai renginio dalyviams

Švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius

Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič

12:40–13:40 Savo istorija dalijasi improvizacijos teatro aktorius Kirilas Glušajevas
13:40–14:00 Lobio paieškos nugalėtojų skelbimas, specialūs prizai
14:00–14:45 Susitikimas su jaunimo grupe iš Nemenčinės „Black Biceps“ ir jų muzikinis šou
14:45–15:00 Kavos pertrauka

 

(Visited 16 times, 1 visits today)
123456